Kamerové systémy

Kamerový systém lze použít jako dohlížecí, i jako bezpečnostní systém. Základem jsou kamery, umístěné na interiérových držáčcích, v pevných kamerových krytech, nebo v otočných hlavicích (AUTODOME). Výběr vhodné kamery a objektivu je prvním předpokladem pro správnou funkci celého kamerového systému. K dispozici jsou kamerové systémy černonílé (již běžně nepoužívané, ekonomická verze) , nebo barevné. Vypovídací schopnost barevného zobrazení při denním osvětlení již ve standardním rozlišení je podstatně vyšší, než u zobrazení u ČB kamer s vysokým rozlišením. Speciální kamery, umístěné v natáčecích hlavicích AUTODOME, umožňují monitoring většího střeženého prostoru s použitím jedné kamery. AUTODOME obsahují kompaktní ČB nebo barevné kamery se speciálními elektronickými ZOOM objektivy. AUTODOME umožňují nastavení prepozic (přednastavené pohledy s přesně nastaveným objektivem na dané místo) i trasování (nastavení přesného zaostření objektivu v závislosti na natáčení hlavice) i manuální pohyb hlavice z řídícího centra.
Zpracování videosignálů v řídícím pracovišti lze provést několika způsoby v závislosti na rozsahu systému CCTV (dle počtu kamer), a požadavku uživatele (sekvenční přepínače, kvadrátory, multiplexery, videomatice, videoprintery, analogové videorekordéry, digitální videorekordéry, detektory pohybu apod.).
Záznam videosignálu je prováděn dnes už téměř výhradně na videorekordéry s digitálním záznamem pro jeho nesrovnatelně vyšší kvalitu a stále klesající cenu na trhu. Triplexní režim, který je jedinečnou technologií při digitálním zpracování videosignálu, dovoluje současný záznam, prohlížení záznamu i zálohování na CD/DVD. To znamená, že zařízení je schopno provádět nepřetržitý záznam, s ohledem na kapacitu HDD, kterou lze dle požadavku zadavatele přizpůsobit, přičemž lze vyhledávat z archivu a zároveň sledovat „živý obraz“. Systémy lze rozšířit o přístup a dohled z internetu.

Akce

Rychlý kontakt

Mont-lock, s.r.o.
Vídeňská 494/103
619 00 Brno - Horní Heršpice
Telefon: 543 254 424
Email: mont-lock(zavináč)mont-lock.cz